رای به سایت :
587
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج حمزه سید الشهدا
یکشنبه 06 خرداد 1397 -
دومین دوره مسابقه سازه ماکارونی برگزار می گردد
دومین دوره مسابقه سازه ماکارونی برگزار می گردد

دومین دوره مسابقه سازه ماکارونی ناحیه حمزه سیدالشهداء (ع) برگزار می گردد.
calendar
تاریخ : 1395/10/20 - 22:34
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج حمزه سید الشهدا ،معاون علمی و پژوهشی ناحیه حمزه سیدالشهداء (ع) در گفتگو با قسم گفت: دومین دوره مسابقه سازه ماکارونی  در دهه فجر با حضور تیم های دانشگاهی و دانش آموزی برگزار می گردد.

دانشور در مورد نحوه برگزاری این مسابقات گفت:درروز یوم الله 22 بهمن ماه در خیابان آزادی حد فاصل دانشگاه شریف تا میدان آزادی مسابقه ساخت سازه های ماکارونی ناحیه حمزه سید الشهدا (ع) برگزار می شود . علاقه مندان جهت شرکت در مسابقه به دفاتر علمی و پژوهشی حوزه های منطقه 9 مراجه نمایند

معاون علمی پژوهشی ناحیه حمزه سیدالشهداء (ع)  در مورد سازهای ماکارانی گفت :سازه‌های ماکارونی  به سازه‌هایی اطلاق می‌شود، که با هدف آموزشی تنها با رشته‌های  ماکارونی  و چسب ساخته می‌شوند . این سازه‌ ها در مقیاس کوچکتر نسبت به سازه‌های واقعی طراحی و با مصالح ماکارونی و چسب ساخته شده و پس از ساخت مورد بارگذاری قرار می‌گیرند . در واقع این سازه‌ها به عنوان ماکت ساخته نمی‌شوند و سازه‌ای که بار بیشتری را تحمل می‌کند ، موفق تر خواهد بود . پل ( تحت بارگذاری یکنواخت ، متمرکز و متحرک ) ، Towercrain ، انواع قاب‌های ساختمانی و ستون‌های فشاری از جمله رایج ترین سازه‌های ماکارونی می‌باشند .

http://hamzeh.ghasam.ir/p5008/images/news/239233/thumbs/239233.jpg

وی در ادامه افزود :تیم های شرکت کننده پس از گذراندن مراحل آموزشی و کارگاهی با  هم به رقابت می پردازند و نفرات برتر در روز 22 بهمن اعلام و سازه های خود را به نمایش خواهند گذاشت.

دانشور در پایان افزود: در سال گذشته پایگاه شهید شاه آبادی در مسابقات سازه های ماکارونی در بخش  بارگذاری سازه ها مقام اول را کسب کرد.

 

آیین نامه مسابقه ساخت سازه های ماکارونی و اطلاعات تکمیلی در فایل PDF

دانلود


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 11386
مهدی سلامت بخش


مطالب مرتبط