رای به سایت :
602
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج حمزه سید الشهدا
چهارشنبه 26 دي 1397 -
مقابله ارتش سوریه با حمله جنگنده و موشک‌های رژیم صهیونیستی
صبح امروز اتفاق افتاد

مقابله ارتش سوریه با حمله جنگنده و موشک‌های رژیم صهیونیستی

وزارت دفاع سوریه اعلام کرد پدافند هوایی این کشور، یک فروند جنگنده رژیم صهیونیستی را هنگام حمله به خاک این کشور هدف قرار داده و با موشک‌های سطح به سطح شلیک شده این رژیم نیز مقابله کرده است.
calendar
تاریخ : 1396/10/19 - 11:44
source
منبع : فارس
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج حمزه سید الشهدا ،وزارت دفاع سوریه صبح سه‌شنبه از مقابله با چند حمله از جانب «دشمن صهیونیستی» خبر داد و اعلام کرد با حمله جنگنده رژیم صهیونیستی و شلیک چند موشک سطح به سطح از جانب این رژیم مقابله کرده است. 

به گزارش وبگاه خبری «عاجل» سوریه، وزارت دفاع سوریه اعلام کرد که «بامداد امروز ساعت 02:40 دقیقه، جنگنده رژیم صهیونیستی، از آسمان لبنان، چند موشک به سوی منطقه القطیفه در ریف دمشق شلیک کرد». 

در ادامه بیانیه وزارت دفاع سوریه آمده است که دو حمله موشکی دیگر نیز بعد از این حمله انجام شده است. «در ساعت 03:04 دقیق بامداد دشمن اسرائیل تجاوز خود را با شلیک دو موشک سطح به سطح از منطقه اشغالی جولان تکرار کرد اما پدافند هوایی با آن مقابله کرد و هر دو موشک را ساقط کرد».  

وزارت دفاع سوریه ضمن اعلام آمادگی خود برای پاسخ به تجاوزها و ادامه دادن مبارزه با گروههای تروریست، توضیح داد: پدافند هوایی سوریه در ساعت 04:15 نیز با یک موشک از چهار موشک سطح به سطح که از طبریه در جولان اشغالی شلیک شد، مقابله کرد و سه موشک دیگر در نزدیکی مواضع نظامی اصابت کرد و تلفات مادی بر جای گذاشت.

شهر طبریه در دامنه کوه‌های جلیل و بلندی‌های جولان اشغالی در جنوب سوریه واقع شده‌است. طبریه همچنین در ساحل دریاچه طبریه قرار دارد که مهمترین منبع آب شیرین فلسطین اشغالی به‌شمار می‌آید و از دیدگاه راهبردی برای تل‌آویو دارای اهمیت بسیاری است.

به گفته وزارت دفاع سوریه «این تجاوز آشکار بار دیگر حمایت اسرائیل از گروههای تروریستی مسلح در سوریه و تلاش مذبوحانه آن برای افزایش روحیه از  هم پاشیده (تروریست‌ها) را ثابت کرد؛ روحیه‌ای که بر اثر دریافت ضربات دردناک در منطقه حرستا در غوطه شرقی و پیروزی‌های کوبنده در ادلب، از هم گسیخته است»...‌ «سوریه مسئولیت کامل این تجاوز و تبعات آن را بر عهده اسرائیل می‌داند و تأکید می‌کند که آماده مقابله با این تجاوزها و ادامه جنگ با گروههای تروریستی و قطع شاخه‌های تروریستی اسرائیل و بازگرداندن امنیت و ثبات به همه خاک جمهوری عربی سوریه است».

دقایقی قبل از این خبر منابع خبری از حمله رژیم صهیونیستی به نقاطی در ریف دمشق در نزدیکی القطیفه خبر داده بودند که وزارت دفاع سوریه با تأیید آن، از مقابله با این حمله خبر داد (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/ص


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19190
حامد قیلزادهمطالب مرتبط