رای به سایت :
602
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج حمزه سید الشهدا
سه شنبه 06 فروردين 1398 -
همایش سواد رسانه ای برگزار شد
همایش سواد رسانه ای برگزار شد

همایش سواد رسانه ای با حضور استاد مومن نسب کارشناس فضای مجازی برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1397/02/06 - 12:02
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج حمزه سید الشهدا ،همایش سواد رسانه ای در ناحیه حمزه سیدالشداء در تاریخ پنجم اردیبهشت ماه 97 برگزار شد. مسئولین فضای مجازی حوزه ها و پایگاه های خواهر و برادرحضور داشتند.

 استاد مومن نسب کارشناس فضای مجازی گفت: فضای مجازی و شبکه­ های اجتماعی و ارتباطی مبتنی بر آن، به صورت فزآینده ­ای در جامعه امروز رسوخ نموده به طوری که شاهد آن هستیم که هر روز سهم بیشتری از تعاملات فیزیکی افراد جامعه از این بستر به صورت مجازی تبدیل می­ شود. از طرفی این پدیده نوین و رسانه های جدیدی چون شبکه­ های اجتماعی و اخیرا شبکه­ های ارتباطی موبایلی در کنار ماهواره­ ها در دهه اخیر تاثیر شگرفی بر تحولات موثر بر افکار عمومی جوامع گذاشته­ اند. شبکه سازی، جریان سازی وموج آفرینی این رسانه­ های نوین در برهه­ های مختلف، آثار خود را بصورت نرم، نامحسوس و غیرمنتظره در فضای فرهنگی اجتماعی و سیاسی کشورها نشان داده است .

وی با بیان اینکه نرم افزارهای کشورهای خارجی برای ما رایگان نیست،افزود: آنها در حال استفاده از منافع خودشان هستند، واحد پول اینترنت کلیک هست، کلیک های ما را برداشته  و با تولید ترافیک و فروش اطلاعات کاسبی به راحتی در کشور کسب درآمد می‌کنند.

این پژوهشگر فضای مجازی در کشور خاطر نشان کرد: ارزش افزوده کلیک ایرانی‌ها در تلگرام روزانه چهار میلیارد تومان برای صاحبان این نرم افزار است،گوگل در ایران بیشتر از آمریکا کسب درآمد می‌کند.

وی راهکار خروج افسار گسیتخه فضای مجازی در کشور ایجاد شبکه ملی اطلاعات عنوان کرد و افزود:اگر شبکه این شبکه به صورت واقعی در کشور ایجاد نشود هویت ما به شدت دچار مشکل می‌شود.

مومن نسب با اعلام اینکه شبکه ملی اطلاعات ضرورت حیاتی جامعه ما است و اگر نباشد به ریختگی در فضای مجازی ادامه پیدا می‌کند، بیان کرد: شبکه ملی اطلاعات به معنی واقعی و آن چیزی که رهبر انقلاب فرمودند باید در کشور ایجاد شود.

وی ادامه داد:حاصل استفاده از فضای مجازی بدون کنتر، آسیب جدی به کودکان وارد می کند و روند آسیب افراد از شبکه‌های مجازی به ترتیب به نحوه استفاده و میزان آنها بستگی دارد، در آمریکا اینترنت متناسب با سن، موقعیت و جنسیت افراد ارائه می‌شود ولی در کشور ما آدم پنج سال و پنجاه ساله یک جور اینترنت استفاده می‌کنند.

پژوهشگر فضای مجازی یادآور شد: در کشور باید قانون مدونی برای استفاده از اینترنت داشته باشیم، در کنار قانون باید نظارت هم وجود داشته باشد، برای متخلفان جرائمی تعریف شود و جرائم متناسب با نیاز روز تدوین شود.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 16993مطالب مرتبط