رای به سایت :
113
محبوب
حوزه 224 دیانت
ناحیه مقاومت بسیج حمزه سید الشهدا
جمعه 03 خرداد 1398 -
فضای امن مجازی برای چه کسی؟
فضای امن مجازی برای چه کسی؟

آقای روحانی شعار استقلال،آزادی،جمهوری اسلامی به معنای استقلال از سلطه بلوک های شرق و غرب است و نه چیز دیگر...
calendar
تاریخ : 1397/02/16 - 14:47
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 224 دیانت  ناحیه مقاومت بسیج حمزه سید الشهدا ،حجت الاسلام محمد صدارت در یاد داشتی نوشت:

چند سوال از آقای روحانی
 
شب گذشته آقای روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران در صفحه اینستاگرامی خود مطلبی در مخالفت با فیلترینگ تلگرام منتشر کردند که دارای ابهاماتی است و ایجاد سوال می‌کند.
 
فضای امن مجازی برای چه‌کسانی؟
شبهه‌ای عوامانه که از سوی مخالفان نظام برای مردم عادی مطرح شده است تا آنها را از کوچ به پیام‌رسان‌های داخلی منصرف کنند در حالیکه فقط کسانی از فضای باز و بدون کنترل استفاده می‌کنند که بخواهند علیه نظام و ملت ایران اقدام نظامی، تروریستی، تبلیغی یا جاسوسی و امثال اینها بکنند وگرنه برای ارتباطات غیرمشروع یا گناههای اشخاص کسی اجازه ورود به حریم خصوصی نداشته و اقدامی نخواهد کرد چون شرعا حریم خصوصی افراد عادی جامعه تا برای جامعه آسیب‌زا نباشد به هیچ نهاد و ارگانی ارتباط ندارد.
حال جای سوال دارد که چرا این شبهه عوام‌فریبانه بر زبان رییس جمهور جاری می‌شود؟
آیا با بسته شدن تلگرام که در عملیات‌های تروریستی با امنیت خاطر مورد استفاده داعش قرار گرفته فضای امن مردم سلب می‌شود یا فضای امن تروریستها؟!
 
نشده و نخواهد شد!
اینکه تا کنون هیچ شبکه اجتماعی یا پیام‌رسانی مسدود نشده به این دلیل است که قبل از طراحی، راه‌اندازی و فراگیر شدن تلگرام توسط جبهه استکبار ابزار توطئه‌زا و فتنه‌گستر این جبهه، شبکه اجتماعی توییتر بوده است که در دولت دهم فیلتر شد، و این یک دهه مدت زمانی بود که برای جذب مخاطب و بسترسازی نفوذ و گسترش تلگرام در بین مردم لازم بوده است و این نفوذ تا جایی پیش رفته که همزمان با بسترسازی تلگرام برای ایجاد هرج و مرج اقتصادی و سیاسی، تعدادی از مسئولان با مسدود شدن این ابزار فتنه مخالفت می‌کنند، اما عجیب‌تر این است که آقای روحانی می‌گوید هیچ شبکه اجتماعی یا پیام‌رسانی مسدود نخواهد شد! 
باید پرسید این تضمین به چه کسانی و در عوض چه بهایی است؟
 
اختلاف با قوه قضاییه یا خلاف قوه قضاییه؟!
در ادامه این مطلب آقای رییس جمهور، دستور قضایی مسدودسازی تلگرام را اقدامی خلاف روال قانونی عنوان و به آن اعتراض می‌کند! این در حالی است که در حوالی غروب تاریخ مذکور از سوی ایشان، این اقدام از سوی شورای عالی فضای مجازی که ریاست آن به عهده خود ایشان است قانونی و لازم‌الاجرا شمرده شده است و پایگاه خبری همسوی دولت در اینجا (yon.ir/qKeEp) منتشر کرده است.
حال این سوال مطرح است که اگر بین قوا اختلافی درباره شیوه برخورد با پیاده نظام استکبار وجود دارد آیا جای مطرح کردن آن در جلسات مشترک بین سران قوا است یا اینستاگرام؟ شما که پس از جلسات سه نفره سران قوا با لبخند و عطوفت و مهربانی در نشست خبری حاضر می‌شوید و از روند جلسات اعلام رضایت می‌کنید پس چگونه است به مردم می‌رسید مشغول غرغر و تخریب قوه قضائیه می‌شوید؟!
 
استقلال تلگرام یا مردم
آقای روحانی در ادامه مطلب خود حکم قضایی مسدودسازی تلگرام را منافی شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» عنوان کرده، در این شعار منظور از استقلال، مستقل بودن ملت ایران در تصمیم گیری و تصمیم سازی از بلوکهای شرق و غرب بوده و منظور از آزادی، عدم تسلط و سیطره استعمارگران و استثمارگران بر مردم ایران در حکومت جمهوری اسلامی بوده است، و امروزه در عرصه جنگ نرم پیام‌رسانی که تحت نظر صهیونیستها فعالیت می‌کند به دنبال استعمار و استثمار روانی و رسانه‌ای مردم و درهم شکستن حاکمیت جمهوری اسلامی است، حال جای سوال دارد که رییس جمهوری اسلامی چگونه انسداد اقدام کنندگان علیه استقلال و آزادی را منافی استقلال و آزادی عنوان کرده است؟ آقای روحانی به دنبال استقلال کدام مجموعه‌ها و آزادی چه کسانی است؟!
 
ایشان در حالی تصمیم مسدودسازی تلگرام را به «عالی‌ترین سطح نظام» منسوب کرده است که تعریفی از این سطح ارائه نداده و خود ریاست شوراهای عالی نظام را به عهده دارد، این امر موجب شد تا فعالین فتنه ۸۸ و ضدانقلاب این سخن را تقابل بین رییس جمهور و رهبر انقلاب عنوان کنند حال این سوال مطرح که منظور از عالی‌ترین سطح نظام کیست؟ اگر منظور بالاترین سطح مسئولان است که به خود ایشان بازمی‌گردد اما اگر منظور عالی‌ترین مقام نظام یعنی رهبر معظم انقلاب است بهتر است آقای روحانی از ایشان صراحتا نام ببرد تا مردمی که چهار دهه علیرغم تمام کاستی‌ها و مشکلات عاشق انقلاب و رهبر آن بوده‌اند تکلیف خود را بدانند.
 
اما آخر
در پایان این متن رییس جمهور به نکته خوبی اشاره کردند و آن هم تاکید بر «محرمانه نداریم» بود، حرف ما نیز همین است که چیزی برای مردم محرمانه نگذارید، اگر قبول دارید این سخن را لطفا بگویید سرانجام برادرتان چه شد؟  الان برجام چه منفعتی برای ما دارد؟ دانشمندان فضایی ما چه شدند؟ دولت چه پیشرفتی در صنایع موشکی ایجاد کرده است؟ پشت صحنه پالرمو و گرانی دلار و گرانی مسکن و .... چیست و چه کسانی منفعت می‌برند؟ لطفا شفاف بگویید چون محرمانه نداریم.
 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19460مطالب مرتبط