پایگاه مقاومت بسیج امام زمان (عج)
 
جمعه 02 فروردين 1398 -

رای به سایت :
944
محبوب
صفحه نخست ›› امنیتی و دفاعی ›› حوزه 221 جندالله ›› پایگاه مقاومت بسیج امام زمان (عج)
26
محبوب  
رای به خبر :
 اجازه صحبت درباره موشک‌های‌مان را به دشمنان نمی‌دهیم/ شهدای اطلاعات پیش‌قراول سایر شهیدان بودند
سردار وحیدی:

اجازه صحبت درباره موشک‌های‌مان را به دشمنان نمی‌دهیم/ شهدای اطلاعات پیش‌قراول سایر شهیدان بودند

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی با بیان اینکه به دشمنان اجازه صحبت درباره موشک‌های‌مان را نمی‌دهیم، گفت: امروز گریبان آمریکا در دستان ایران است و مدام از ما سیلی می‌خورد.
calendar
تاریخ : 1396/12/13 - 16:26

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج امام زمان (عج)  حوزه 221 جندالله  ناحیه مقاومت بسیج حمزه سید الشهدا ،

سردار سرتیپ پاسدار «احمد وحیدی» رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی و فرمانده اطلاعات سپاه در دوران دفاع مقدس در یادواره چشم‌های آسمانی ویژه گرامیداشت شهدای اطلاعات سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ، سپاه سید الشهدا (ع) استان تهران و سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز که صبح امروز (یکشنبه 13 اسفندماه) در سالن اجلاس سران برگزار شد، اساس کار اطلاعات را دشمن‌شناسی دانست و اظهار داشت: شناسایی دشمن در هر شرایطی یک امر بسیار مهم و رمز حرکت ماست. برخی می خواهند بگویند دشمن شناسی مهم نیست و همه را از دریچه دوستی نگاه کنیم. اگر اینطور بود خداوند از دشمن سخن نمی‌گفت.

وی افزود: امروز با دشمنی های زیادی از داخل و خارج کشور رو به رو هستیم. باید ببینیم پیام شهدا برای ما چیست. حرکت بزرگی که انقلاب در پیش دارد، دشمن هم دارد. اگر دشمن را نشناسیم و آماده نباشیم دچار غافلگیری می شویم و دشمن بر ما مسلط می شود.

سردار وحیدی گفت: سه کشور اروپا به بهانه اینکه ایران به یمن موشک ارسال کرده است، قطعنامه ای تنظیم کرده اند. چندین سال است از زمین و آسمان به یمن حمله می کنند و حالا می گویند چرا یمنی ها یک موشک زده اند و چرا ایران این کار کرده است. این موضوع نشان از ترس دشمن دارد. حالا می خواهند بیایند درباره موشک های ایران صحبت کنند!

ایران تسلیم سیاست مشت آهنین در دستکش مخملین نخواهد شد

وی تاکید کرد: ایران نه تنها تسلیم سیاست مشت آهنین در دستکش مخملین نخواهد شد بلکه به دشمنان اجازه صحبت درباره موشک هایش را هم نمی دهد. آنها خبیثان و جنایتکاران عالم هستند. می خواهند درباره منطقه صحبت کنند در حالیکه دستشان به خون مردم منطقه آلوده است. فکر کرده اند ملت ما لحظه ای از مسیر شهدا عقب خواهد نشست.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی با اشاره به آشوب های اخیر کشور بیان داشت: آشوبی در کشور شد و دشمنان همه توانشان را آوردند تا دنیا را با اخبار دو شب آشوب پر کنند اما امروز یقه آمریکا در دستان ایران است و مدام سیلی می خورد. چرا که از ایران شکست خورده است. آن ها در واقع از شهدا و از مدافعان حرم شکست خورده اند.

مدافعان حرم نهال جهاد و شهادت را از نو آبیاری کردند

سردار وحیدی با بیان اینکه مدافعان حرم خون جدیدی در جان ملت جاری و نهال جهاد و شهادت را از نو آبیاری کردند، افزود: دشمنان در صدد اخلال در همه زمینه ها هستند و بزرگترین ابزار ما برای مبارزه با آنها خون شهداست.

شهدای اطلاعات پیش‌قراول دیگر شهدا بودند

وحیدی شهدای اطلاعات را پیشگام و پیش‌قراول دانست و اظهار داشت: شهدای اطلاعات باید قبل از دیگر یگان ها نفود می کردند و دشمن را می شناختند. روزها، ماه ها و حتی سال ها در فضای سخت در درون صفوف دشمن به سر می برند تا آن را بشناسند. آن ها دیده بان خوب جهاد بودند تا بتوانند جنگ و جهاد را با نقشه های دشمن آشنا کنند و شب عملیات پیش‌قراول شوند و می بایست گاهی تا عمق چندین کیلومتر بین دشمن نفوذ کنند.

وی با اشاره به نقش اطلاعات در دفاع مقدس گفت: برتری ما اضافه بر ایمان رزمندگان، امدادهای الهی، خلاقیت فرماندهان و رزمندگان، قدرت اطلاعاتی بود. نقش اطلاعات در عملیات والفجر 8، بدر و خیبر بی بدیل بود و شهید علی هاشمی محور مهمی از اطلاعات را در عملیات خیبر برعهده داشت.

تا زمانی که فرهنگ جهاد در کشور حاکم است، دشمنان توان انجام کاری را ندارند

فرمانده اطلاعات سپاه در دوران دفاع مقدس با تاکید بر اینکه تا زمانی که فرهنگ جهاد و شهادت در کشور جاریست دشمنان نمی توانند کاری انجام دهند، بیان کرد: اگر دشمنان بخواهند بر ما پیروز شوند باید این فرهنگ را تغییر دهند. آن ها در تلاش هستند تا به ما بقبولانند که دنیا، دنیای ستیز و جنگ نیست و باید با دنیا تعامل کنید. می خواهند کاری کنند تا دیگر نتوانیم خود را با منطق اسلام تطبیق دهیم.

سردار وحیدی با اشاره به کارشکنی های دشمنان نظام گفت: کار دیگر دشمن جنگ روانی علیه اراده ملی است برای اینکه به ما بقبولانند، نمی توانیم و زمان شهدا گذشته است و غرب خیلی پیشرفته و ایران ضعیف است. این صحبت ها درست در اوج پیروزی ها و قدرت زده می شود تا با عملیات های روانی از خارج و داخل این تصور را ایجاد کنند که جمهوری اسلامی ضعیف شده است و نمی تواند به جلو حرکت کند. بعضا در داخل هم می بینیم کسانی که باید در خط مقدم انقلاب باشند به این حرف ها دامن می زنند.

وی تصریح کرد: مسیر دوستی و دشمنی با انقلاب روشن است. در محیط پیچیده امروز اگر با توجه به محور حرکت نکنیم آنچه که دشمن می خواهد می شود. رهبر معظم انقلاب خط پر عزت و افتخاری را برای ما ترسیم کرده است. اگر در این خط روشن از مسیر خطا برویم به شهدا لبیک نگفته و به آرمان های آنان پشت کرده ایم.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 15148مطالب مرتبط