پایگاه مقاومت بسیج حضرت ابوالفضل (ع)
 
دوشنبه 27 اسفند 1397 -

رای به سایت :
386
محبوب
صفحه نخست ›› دین و اندیشه ›› حوزه 209 موحد ›› پایگاه مقاومت بسیج حضرت ابوالفضل (ع)
0
محبوب  
رای به خبر :
مراسم عزاداری برگزار می شود
به مناسبت سالگرد تخریب قبور چهار امام بزرگوار در بقیع؛

مراسم عزاداری برگزار می شود

مراسم عزاداری و توسل به ائمه طاهرین (ع) و دعا برای مردم مظلوم غزه در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) برگزار می شود.
calendar
تاریخ : 1393/05/14 - 16:30

به گزارش خبرنگار قسم از پایگاه حضرت ابوالفضل(ع) حوزه 209 موحد ؛ مراسمی به مناسبت سالروز تخریب قبور ائمه بقیع در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) واقع در خیابان دکتر هوشیار برگزار می شود. 

این مراسم سه شنبه 14 مرداد ماه،  بعد از نماز مغرب و عشاء با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین علیرضا حسینی (امام جماعت مسجد) برگزار می شود.

به گزارش سایت آوینی، در هشتم شوال سال (1344) هجری قمری پس از اشغال مکه، وهابیان به سرکردگی عبدالعزیزبن سعود روی به مدینه آوردند و پس از محاصره و جنگ با مدافعان شهر، سرانجام آن را اشغال نموده ، مأمورین عثمانی را بیرون کردند و به تخریب قبور ائمه بقیع و دیگر قبور هم چنین قبر ابراهیم فرزند پیامبر اکرم (ص) قبور زنان آن حضرت ، قبر ام البنین مادر حضرت اباالفضل العباس(ع) و قبر عبدالله پدر پیامبر و اسماعیل فرزند امام صادق (ع) و بسیاری قبور دیگر پرداختند.

ضریح فولادی ائمه بقیع را که در اصفهان ساخته شده بود و روی قبور حضرات معصومین امام مجتبی ، امام سجاد ، امام باقر و امام صادق(ع) قرار داشت را از جا در آورده ، بردند.

اما این اولین حمله آنان به مدینه نبود . آنان در سال (1221) هجری نیز یک بار دیگر به مدینه هجوم برده ، پس از یک سال و نیم محاصره توانسته بودند آن شهر را تصرف کنند و پس از تصرف اقدام به غارت اشیای گرانبهای حرم پیامبر (ص)  و تخریب و غارت قبرستان بقیع نمودند .


سالروز تخریب بقیع
انتهای پیام /
کدخبرنگار: 5045مطالب مرتبط
Reply
no
0
yes
0
محسن لطفی
1393/05/14 - 15:03
خیلی خوب بود