پایگاه مقاومت بسیج حضرت صاحب الزمان (عج)
 
پنجشنبه 22 آذر 1397 -

رای به سایت :
292
محبوب
صفحه نخست ›› حماسه و پایداری ›› حوزه 209 موحد ›› پایگاه مقاومت بسیج حضرت صاحب الزمان (عج)
3
محبوب  
رای به خبر :
خوش‌لفظِ خوش‌معنا
خوش‌لفظِ خوش‌معنا

علی خوش‌لفظ از جمله افرادی بود که حتی نگاهِ به او، انسان را به دوران دفاع مقدس سیر می‌داد.
calendar
تاریخ : 1396/10/05 - 15:34

((علی خوش‌لفظ (یا به تعبیر همرزمانش علی خوش‌رفیق) طی هشت سال جنگ هشتصد نفر از رفقایش شهید شدند که با نود نفر از آنان رفیق‌تر بود و عقد اخوت بسته بود. از این جماعت هشت نفرشان پارۀ‌تن او بود‌ند. برادرانی چون علی محمدی، نادر فتحی، حبیب مظاهری، رضا نوروزی، عباس علافچی، بهرام عطائیان، جمشید اصلیان و علی چیت‌سازیان که به رفیق اعلی رسیدند.

علی خوش‌لفظ پای دو برادر شناسنامه‌ای، جعفر و امیر را نیز به جبهه باز کرد. آن دو نیز خدایی شدند و شیرازۀ کتاب خاطرات علی با آن دو بسته می‌شود.)) 1

علی خوش‌لفظ به تعبیر آیت‌الله فاضلیان، علی خوش‌معنا است. مردی که سال‌های سال، درد و رنجِ جانبازی را به دوش کشید و در آخر درد فراق را با وصالِ همرزمان شهیدش به پایان رساند.

خوش‌لفظِ انقلاب تجلی دل‌های پاک و سوختۀ این نهضت بود که همواره با حضور خود، یاد شهیدان را زنده می‌کرد. علی خوش‌لفظ‌، سیدناصرحسینی‌پور، مهدی‌رمضانی و... یادگارانی از دوران ناب انقلاب هستند؛ دورانی که در تاریخ بشریت به افسانه‌ها می‌ماند و برای انسان مدرنیزه شده غیر قابل باور است.

علی‌خوش‌لفظ نمایندۀ بخشی از جامعه بود که نفسِ‌ حقِ‌ روحِ خدا در آنها نفوذ کرده بود و آنان را تا ابد عاشق خود کرد. دم مسیحایی روح‌خدا نه تنها ایران، بلکه اقصی نقاط عالم را تحت تأثیر خود قرار داد و مشتاقان زیادی را به سوی راه حقیقت سوق داده است.

انقلاب اسلامی در تاریخ خود خوش‌لفظ‌های فراوانی به‌خود دیده ‌است که هرکدامشان خوش معناترین واژۀ خلقت شده‌اند.

آوینی‌های جوانِ انقلاب لازم است تا خوش‌لفظ‌های انقلاب را به تصویر بکشند تا نسل آیندۀ این کشور محروم از شناخت چنین گوهرهایی نشود.

کتاب "وقتی مهتاب گم شد" می‌تواند سرآغاز مناسبی برای پیوند نسل کنونی انقلاب، با نسل پرافتخار گذشتۀ خود باشد.

((وقتی مهتاب گم شد قصه نیست. داستان‌پردازی و اسطوره‌سازی هم نیست، بلکه واقعیتی است شبیه اساطیر. واقعیت زندگی و رزمِ‌مردی که خود واقعی‌اش را در شبی که مهتاب گم شد، پیدا کرد.))2

 

 

 

1. برگرفته از مقدمۀ کتاب "وقتی مهتاب گم شد"

2. همان

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 18844
مهدی سلیمانیمطالب مرتبط