پایگاه مقاومت بسیج اولیاء (ع)
 
جمعه 03 اسفند 1397 -

رای به سایت :
10
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای علم و فنآوری ›› حوزه 210 شفیع ›› پایگاه مقاومت بسیج اولیاء (ع)
0
محبوب  
رای به خبر :
بازرسی آژانس جان دانشگاهیان را به خطر می‌اندازد/ چگونه برخی افراد تعهدات محرمانه دشمنان را اجرا می‌کنند؟
شاکری :

بازرسی آژانس جان دانشگاهیان را به خطر می‌اندازد/ چگونه برخی افراد تعهدات محرمانه دشمنان را اجرا می‌کنند؟

عضو هیأت علمی دانشگاه امیرکبیر با اشاره به بازرسی پنهان مأموران آژانس از دانشگاه علم و صنعت گفت: در زمانی که برجام نفس‌های آخر خود را می‌کشد، چگونه افرادی به خود اجازه اجرای چنین تعهدات محرمانه‌ای را می‌دهند.
calendar
تاریخ : 1397/04/20 - 18:42

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج اولیاء (ع)  حوزه 210 شفیع  ناحیه مقاومت بسیج حمزه سید الشهدا ،اقبال شاکری عضو هیأت علمی دانشگاه امیرکبیر ، با اشاره به بازرسی پنهانی ماموران  آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از دانشگاه علم و صنعت گفت: این اتفاق یک موضوع نادر است که در یک مرکز علمی و دانشگاهی کشور، رخ داده است و متاسفانه در یک شرایط بی‌خبری و پنهانی از دانشگاهیان به عوامل آژانس هسته‌ای اجازه داده شده که نه تنها آزمایشگاه‌های این دانشگاه را مورد بازبینی و تفتیش قرار دهند بلکه برای اولین بار این اتفاق نادر رخ داده که اتاق اساتید نیز مورد بازرسی و تفتیش بازرسان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: تاکنون چنین اتفاقی در عرصه دانشگاهی رخ نداده بود که موجب اعتراض دانشگاهیان و فرهیختگان دانشگاهی قرار گرفت و موجب نقض حاکمیت ملی شده و استقلال ملی و علمی خدشه‌دار شد.

این استاد دانشگاه افزود: به نظر می‌رسد این موضوع ادامه سلسه‌وار موضوعات دیگری است که در قالب تعهدات محرمانه‌ای که به بیگانگان داده شده در حال رخ دادن است  دارد و علیرغم اینکه بارها از سوی مردم و مقام معظم رهبری اعلام شده که نباید زیرساخت‌های علمی و فناوری کشور به عنوان سرمایه‌های کشور  مراکز اقتدار کشور در معرض جاسوسی بیگانگان قرار بگیرند این اتفاق در دانشگاه علم و صنعت رخ داده است.

شاکری یادآور شد: نگرانی جامعه دانشگاهی از این است که این بازدید پنهانی و سرزده منجر به جاسوسی از مراکز علمی، فناوری و دانشگاهی شود و امنیت جانی و علمی دانشگاهیان را به خطر اندازد که از این جهت از وزارت علوم و شخص وزیر علوم تقاضا می‌کنیم در این مورد به جامعه دانشگاهی پاسخ دهد.

وی افزود: دانشگاهیان از مقامات دولتی تقاضا دارند دلیل چنین اتفاقی را شفاف بیان کنند. در زمانی که برجام دارد نفسهای آخر خود را می‌کشد و همه طرف‌ها کنار کشیدند چگونه افرادی در داخل کشور به خود اجازه می‌دهند تعهدات محرمانه‌ای را به صحنه اجرا بیاورند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه مسئولیت هر اتفاقی در این رابطه بعد از این رخ دهد به عهده مسئولینی است که باعث چنین اتفاقی شده‌اند، گفت: از وزارت خارجه تقاضا داریم به سؤالات جامع دانشگاهی و مردم را پاسخ دهند و تدبیری کنند که چنین اتفاقی دیگر تکرار نشود.

شاکری تاکید کرد:‌ دانشگاهیان ادامه دهنده راه شهدای هسته‌ای و علمی همچون شهید شهریاری، طهرانی‌مقدم، رضایی‌نژاد و علیمحمدی هستند و خودشان از دستاوردهای انقلاب دفاع خواهند کرد ولی همین‌جا به مردم شریف ایران عرض می‌کنم احتمال می‌رود اتفاقات مشابهی نیز در بقیه عرصه‌های اقتدار کشور هم رخ دهد. به همین دلیل ما تقاضای پاسخگویی مسئولین را داریم.

وی گفت: از نمایندگان مجلس هم تقاضا می کنیم این موضوع را سریعا مورد بررسی قرار دهند و از مسئولان بخواهند تا در رابطه با این اتفاق روشن و شفاف پاسخ دهند و تضمین دهند چنین اتفاقی دیگر در جامعه دانشگاهی رخ نخواهد داد.

شاکری اظهار داشت:‌ دستاوردهای علمی دانشگاهیان باعث می‌شود خواست استکبار که به حاشیه کشاندن جامعه دانشگاهی از موضوعاتی که موجب اقتدار کشور می‌شود به ثمر بنشیند. احتمال می‌رود این بازرسی‌ها هم با این اهداف انجام شده باشد به همین دلیل نیاز است این جریان سریع‌تر بررسی شود.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 5054مطالب مرتبط
Reply
no
0
yes
0
ف
1397/04/23 - 06:57
سلام واقعا خبر خوبی بود