پایگاه مقاومت بسیج اولیاء (ع)
 
شنبه 31 فروردين 1398 -

رای به سایت :
10
محبوب
صفحه نخست ›› بین الملل ›› حوزه 210 شفیع ›› پایگاه مقاومت بسیج اولیاء (ع)
0
محبوب  
رای به خبر :
۲هزار و ۱۰۰ موکب عتبات عالیات در ایران و عراق برپا شد
۲هزار و ۱۰۰ موکب عتبات عالیات در ایران و عراق برپا شد

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: ۲ هزار و ۱۰۰موکب این ستاد در ایران و شهرهای مقدس عراق برپا شده و مشغول خدمت رسانی شبانه روزی به زائران اربعین حسینی هستند.
calendar
تاریخ : 1397/08/03 - 10:37

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج اولیاء (ع)  حوزه 210 شفیع  ناحیه مقاومت بسیج حمزه سید الشهدا ،۲هزار و ۱۰۰ موکب عتبات عالیات در ایران و عراق برپا شد

 ایرنا نوشت: حسن پلارک روز چهارشنبه در مرز چذابه با بیان اینکه ۴۵درصد مواکب در نقاط مختلف میهن اسلامی و ۵۵ درصد آنها در شهرهای بلد ، سامرا ، کاظمین ، نجف اشرف ، کربلا و مسیرهای منتهی به مرزهای ایران و عراق و مسیر نجف تا کربلا مستقر هستند افزود: این تعداد مواکب نسبت به ۲ سال گذشته ۲۰درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینکه همه هزینه مواکب از محل کمک مردمی ، نذورات و مشارکت خیرین تامین شده گفت: در این مواکب برای پخت و آماده سازی روزانه ۹ میلیون وعده غذایی برنامه ریزی شده است.
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور در ادامه ظرفیت اسکان زائران در مواکب این ستاد در داخل کشور و عراق را ۱٫۵میلیون نفر بیان کرد و افزود: در این مواکب حدود ۱۵۰هزار خادم ثبت نام شده مشغول خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی هستند.
پلارک با اشاره به آمادگی کامل مواکب برای میزبانی و پذیرایی از زائران اربعین حسینی ادامه داد: خدمت رسانی به زائران تا پنج روز پس از روز اربعین ادامه خواهد داشت.
بر اساس تقویم رسمی کشور ، هشتم آبان روز اربعین است.
وی تردد زائران در سه گذرگاه مرزی چذابه ، شلمچه و مهران را تا سه روز ِآینده متراکم ولی روان پیش بینی کرد و افزود: مواکب برای هرگونه پذیرایی پس از اربعین آماده هستند و زائران نباید در این زمینه نگرانی داشته باشند.
بیش از یک هزار موکب مردمی در مرزهای چذابه ، شلمچه و مسیرهای ورودی و خروجی استان خوزستان برپا شده است.
شلمچه و چذابه در خوزستان و مرزمهران در استان ایلام سه کانون اصلی و رسمی تردد زائران اربعین حسینی هستند.

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 5054







مطالب مرتبط