پایگاه مقاومت بسیج حضرت فاطمه الزهرا (س)
 
یکشنبه 30 دي 1397 -

رای به سایت :
8
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 210 شفیع ›› پایگاه مقاومت بسیج حضرت فاطمه الزهرا (س)
0
محبوب  
رای به خبر :
پایه بهشتی شدن
پایه بهشتی شدن

پایۀ بهشتی شدن هرکس از مادر است
calendar
تاریخ : 1396/12/09 - 19:48

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج حضرت فاطمه الزهرا (س)  حوزه 210 شفیع  ناحیه مقاومت بسیج حمزه سید الشهدا ،پایۀ بهشتی شدن هرکس از مادر است. بازخوانی سخنان شنیده نشدۀ «امام» در تجلیل از مقام «زن»

 اگر در دامن مادر، که بالاترین محل تربیت است، بچه خوب از کار درآمد، این تا آخر به همان تربیت بچگی که شده باقی می‌ماند مگر یک عوامل بسیار قوی‌ای او را برگرداند

تربیت فرزند از همه شغلها بالاترست تأثیر مادر در تربیت، بالاتر از پدر، معلم، استاد و اجتماع شرافت مادرى از شرافت پدرى بیشتر است

اسلام می‌خواهد بچّه‌ها دست مادر را حتماً ببوسند بخش مهمی از مشکلات جامعه در صورت «محترم بودن زن در خانواده» حل می‌شود!

 شما خانم‌ها به طوری که حالا خودتان می‌گویید معلم هستید؛ دو شغل بسیار شریف دارید. یکی شغل تربیت فرزند(مادری)، که این از همه شغل‌ها بالاتر است. یک فرزند خوب شما اگر به جامعه تحویل بدهید، برای شما بهتر است از همه عالَم  (صحیفه امام،ج۸،ص۹۰)

 گمان نکنید که یک بچه است...اگر این بچه‌اى که شما تربیت کردید یک تربیت صحیح باشد و آن وقت آن بچه در رأس جامعه واقع بشود، یک ملت را سعادتمند مى کند؛ و آن شرفش مال شماست. و اگر خداى نخواسته به عکس باشد...این ممکن است که بعدها یک جامعه را به فساد بکشد. خیال نکنید یک آدم است. گاهى یک آدم، یک ده را خراب مى‌کند؛ گاهى یک آدم یک شهرستان را خراب مى‌کند؛ گاهى یک مملکت را خراب مى‌کند. (صحیفه امام، ج۷،ص۲۸۴)

همه تحت تأثیر مادران هستند.  آنکه بهشتی می‌شود، پایۀ بهشتی شدنش از مادر است: الجنة تحت اقدام الأمهات. مادر است که فرهنگ و معرفت و تمدن و ویژگی‌های اخلاقیِ یک قوم و جامعه را با جسم خود، با روح خود، با خُلق خود و با رفتارِ خود، دانسته و ندانسته به فرزند منتقل می‌کند. (امام_خامنه_ای، ۵/ ۵/ ۸۵)

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 17796مطالب مرتبط