پایگاه مقاومت بسیج ولی امر (عج)
 
دوشنبه 29 بهمن 1397 -

رای به سایت :
586
محبوب
صفحه نخست ›› حماسه و پایداری ›› حوزه 222 ولایت ›› پایگاه مقاومت بسیج ولی امر (عج)
55
محبوب  
رای به خبر :
از خانواده شهید سید قدیر میرغیاثی تجلیل شد
توسط حلقه صالحین جوانان/

از خانواده شهید سید قدیر میرغیاثی تجلیل شد

در ایام اربعین حسینی حلقه صالحین جوانان پایگاه ولی امر (عج) با خانواده همسر و فرزند شهید سید قدیر میرغیاثی دیدار کردند.
calendar
تاریخ : 1393/09/13 - 13:38

به گزارش خبرنگار قسم از پایگاه ولی امر حوزه 222 ولایت ، در ایام اربعین حسینی حلقه جوانان صالحین پایگاه ولی امر (عج) با خانواده همسر و فرزند شهید سید قدیر میرغیاثی دیدار کردند

شهید سیدقدیر میرغیاثی در سال 1337 در روستای ناریان از توابع شهرستان طالقان متولد شد. پدرش کشاورز بود. او نیز در کار، همپای پدر فعالیت می کرد. در دوران پر شکوه انقلاب اسلامی با همسالانش در راه پیمایی ها شرکت می کرد . در هنگام جنگ تحمیلی هم  به صورت مستمر در جبهه ها شرکت می کرد و کمتر به خانه می آمد. سر انجام درسال 1365 در شوش دانیال به شهادت رسید و پیکرش نیز به زادگاهش باز نگشت.
همسر صبور و رنج کشیده شهید از اخلاق خوب و ادب سید در حضور مادر بزرگوارش می گوید. وی از بی تابیهای مادر شهید می گوید، چرا که پیکر مطهرش هیچ گاه بازنگشته و مادر شهید که تازه به رحمت خدا رفته تا لحظات آخر عمر منتظر خبری از او بوده. یکی از بسیجیان پرسید آیا شما از آقای میر غیاثی نخواستید که به جبهه نرود چون شما سه فرزند کوچک داشتید؟ همسر شهید پاسخ می دهد: او می گفت: "جان ما که عزیز تر از امام حسین(ع) نیست، شما را به جدم می سپارم ". فرزند اول شهید در هنگام شهادت پدر تنها هفت سال داشته است. سید معصومه فرزند دوم شهید نیز که همراه مادر پذیرای حلقه جوانان است در یادآوری خاطرات به مادر کمک می کند.
در پایان فرمانده پایگاه با اهداء لوح سپاس از خانواده شهید سید قدیر میرغیاثی تجلیل نمود.

دانلودوصیت نامه شهید


عکس شهید
انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6382مطالب مرتبط